Ačiū Jums...

Ačiū už tai, kad apsilankėte šiame puslapyje. Malonu bus sulaukti atsiliepimų, pastabų, pageidavimų ir laiškų...

2014-07-25

Mosėdžio seniūnija. Augenijus Zabitis, Kūrybinė stovykla – mūsų krašte

Mosėdžio seniūnija

Skuodo rajono, Mosėdžio seniūnija

 

Kūrybinė stovykla – mūsų krašte

Liepos 11-13 dienomis Šauklių poilsiavietėje stovyklavo internetinės svetainės „ŽaliaŽolė“ kūrybinė grupė; vadovai – poetai Ramunė Palekaitė (Tauragės r.) ir Gaudentas Kurila (Vilnius). Pastarąjį mosėdiškiai literatai galėjo sutikti Mosėdyje vykusio tarmiškos kūrybos almanacho pristatymo metu pernai rudenį. Ramunė – populiaraus klubo „Vakarutė“ įkūrėja; į susitikimus šiame klube, įsikūrusiame Karšuvos girios glūdumoje esančiame Eičių kaime, kviečiami įdomesni kūrėjai iš visos Lietuvos. Kadangi svetainės kūrėjams dažnai tenka naudotis fotoaparatu, į stovyklą fotografijos paslapčių pamokinti pakviestas žinomas fotomenininkas Alfredas Girdziušas (Vilnius). Kiti stovyklautojai – iš Kauno, Klaipėdos, Kretingos, o Mosėdžio seniūnijos seniūnas su žmona – skuodiškiai.
Kadangi įprasti poilsio „formatai“ šiuo atveju netiko (šnapso nė vyniaus, o juo labiau alaus niekas nemėgsta), teko ir pačioje programoje dalyvauti, ir savo krašto įžymybes parodyti. Nuvažiavom prie didžiausio Lietuvoj Barstyčių akmens, aplankėm retai lankomą Mikytų alkakalnį, Orvidų sodybą, Šilalės kūlį. Aišku, su didžiausiu susidomėjimu stovyklautojai klausėsi respublikinio V.Into akmenų muziejaus direktoriaus Evaldo Razgaus pasakojimo. Nemenką įspūdį paliko ir muziejaus lauko ekspozicija, atnaujinta V.Into sodyba. Prie V.Into kapo uždegta žvakutė.
Akivaizdu, jog mūsų miestelis stovyklautojams paliko didžiulį įspūdį. Susitarę su šeimininkais, svečius nuvedėm į tas sodybas, kuriom didžiuotis gali visa seniūnija. Net diskusijos kilo: vieniems patiko ideali švara ir tvarka Reginos ir Algio Čiuteikių sodyboje, kiti labiau gyrė kūrybišką „akmeninę“ Gražinos ir Ramučio Vaškių aplinką.
Ši stovykla, manytume, ganėtinai svarus indėlis į Mosėdžio ir viso mūsų rajono informacinę sklaidą. Ganėtinai „suspausta“ programa neleido daugiau objektų aplankyti, o jų rajone tikrai nemažai. Ar kada nors dar „nuskils“ mums tokia garbė tokią stovyklą priimti? Jos organizuojamos kasmet skirtingose vietose (pernai – Naisiuose).
Deja, ne visiems tokios mūsų iniciatyvos patinka. Štai vienas jaunuolis ilgai ir piktai ginčijosi, kodėl jam, vietiniam šaukliškiui, neleidžiama čia pat su kompanija pagerti: juk poilsiavietė – vieša vieta, jis seniai balių suplanavęs, kita vieta netinkanti – ir jis turįs teisę būtent čia pramogauti… Be abejo, turi. O mes „turim teisę“ po tokių pramogavimų rankioti butelius ir šiukšles, o kartais – ir sulaužytą inventorių taisyti.. Vis tik tenka pasidžiaugti, kad tik vienas toks teatsirado: kiti be jokių kalbų sutiko pasirinkti mūsų pasiūlytas alternatyvas.
Gaila, kad paskutinę dieną pabjuręs oras nebeleido atvykti į Puodkalių piliakalnyje vykusią žemaičių šventę, nors tokių planų būta.
Stovyklautojų vardu dėkoju aikštelę stovyklai paruošusiems seniūnijos darbininkams ir jų vadovui Alvydui Reminiui, rajono šaulių kuopos vadui Robertui Šakaliui, respublikinio V.Into akmenų muziejaus direktoriui Evaldui Razgui, apie tėvelį papasakojusiam V.Into sūnui Vaclovui, Gražinai ir Ramučiui Vaškiams, Reginai ir Algiui Čiuteikiams.
Nuotraukos – Alfredo Girdziušo (nuoroda žemiau).
https://plus.google.com/photos/102202884626209043509/albums/6031514005487922849?banner=pwa

Paskelbė:  

Komentarų nėra: