Ačiū Jums...

Ačiū už tai, kad apsilankėte šiame puslapyje. Malonu bus sulaukti atsiliepimų, pastabų, pageidavimų ir laiškų...

2014-03-18

Lietuvos skydas - Alfredas Girdziušas

Alfredas Girdziušas - Lietuvos Skydas

www.lietuvosskydas.lt/candidates/town/44/candidate/237/37
Alfredo Girdziušo fotoparodos apie 1991 m. sausio mėnesio įvykius „1991 metų sausio mėnesio įvykiai Lietuvoje“ turėjo didelį pasisekimą ne tik Lietuvoje, bet ir ...

Alfredas Girdziušas

Gimimo data: 1948-06-05
Gimimo vieta: Paliesiaus k., Ignalinos r
Gyvenamoji vieta: Trakai, Lietuva
Nuopelnai: Žurnalistas, fotomenininkas, žinomas kaip aktų žanro atstovas. Dirbo Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos leidžiamame leidinyje „Mūsų žodis“, laikraščiuose „Tiesa“ (vėliau – „Diena“), „Lietuvos aidas“, „Respublika“, Trakų rajono leidžiamame laikraštyje „Trakiečių rūpesčiai“, „Galvė“. 1988 m. pirmasis iš Lietuvos organizavo ekspediciją į Pamyro kalnus, (Petro I-ojo kalnagūbris, Komarob tarpeklis) sniego žmogaus paieškai. Nuo 1988 m. yra Lietuvos fotomeninkų sąjungos narys. Pasireiškė daugiausia portretinio žanro srityje. Pirmąsias viešas fotoparodas pradėjo eksponuoti nuo 1982 m., tai buvo gerai žinomi Lietuvoje bei užsienio šalyse autoriniai fotolakštai „Apšvietimo etiudai, aktai“. Nuo 1988 m. kaip fotokorespondentas ir žurnalistas pradėjo aktyviai dalyvauti Lietuvos Atgimimo akcijose. Alfredo Girdziušo fotoparodos apie 1991 m. sausio mėnesio įvykius „1991 metų sausio mėnesio įvykiai Lietuvoje“ turėjo didelį pasisekimą ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje (Lenkijoje autoriaus fotoparodas kuravo Lenkijos Seimo senatorius Andžej Kralčinskis (Andrzej Kralczynski)). A. Girdziušas iš savo asmeninio fotoarchyvo leido Lietuvos Seimo archyvams pasidaryti virš 8,5 tūkstančio kadrų elektroninių (skaitmeninių) kopijų iš užfiksuotų 1988–1994 metų politinių įvykių, vykusių Lietuvoje. Apie 10 tūkstančių kadrų dar kopijuojama (pradėta 2009 m. gegužės mėn. Iš šių fondų Lietuvos Respublikos Seimas kasmet panaudoja dalį fotografijų parodoms bei leidiniams, skirtiems atminti 1988–1993 metų politinius įvykius Lietuvoje. Parodos eksponuojamos Lietuvoje bei užsienio šalyse. Labai daug archyvinių nuotraukų iš 1991 metų sausio mėnesio įvykių Lietuvoje A.Girdziušas davė atspausdinti Juozo Girdvainio dokumentinėje knygoje „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“ (išleista 2011 metais). Nuo 2003 iki 2011 metų A. Girdziušas vedė meno (fotografijos) raiškos pamokas Vilniaus licėjuje 11-12 klasių mokiniams. Kasmet suorganizuodavo apie 8 savo mokinių fotografijos ir apie 5 personalinių darbų parodas. Lietuvą bei užsienio šalis apkeliavo autorinės A. Girdziušo fotografijų parodos – fotonovelės „Ūla“; (Lietuva, Lenkija, Rusija) bei „Atmintis“; (Lietuva, Lenkija), fotoparodos „Apšvietimo etiudai, aktai“; (Lietuva, Estija, Rusija, JAV, Prancūzija, Japonija), „1991 metų sausio mėnesio įvykiai Lietuvoje“; (Lietuva, Lenkija). 2007 metais subūrė fotografų klubą „Fotogurmanai“, kuris Lietuvoje rengia kamerinio pobūdžio fotoparodas.
Papildoma informacija: Už 1991 metų sausio-rugpjūčio įvykių fotoreportažus Lietuvos Respublikos Prezidento 1993 metų sausio 11 dienos dekretu apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu. 2005 m. lapkričio 11 d. suteiktas Meno kūrėjo statusas.

Komentarų nėra: