Ačiū Jums...

Ačiū už tai, kad apsilankėte šiame puslapyje. Malonu bus sulaukti atsiliepimų, pastabų, pageidavimų ir laiškų...

2012-04-02

Lietuvos ambasada Austrijoje spalio 27 dieną Linco mieste atidarė nuotraukų parodą „Laisvės gynimas 1990–1991 metais“. Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas.

  Pasaulio lietuviai

Austrijoje atidaryta paroda apie Sausio 13-ąją

2011-10-28, Tiesa.com inf.
Austrijoje atidaryta paroda apie Sausio 13-ąją
50 nuotraukų paroda atidaryta senojoje Linco miesto rotušėje.
Lietuvos ambasada Austrijoje spalio 27 dieną Linco mieste atidarė nuotraukų parodą „Laisvės gynimas 1990–1991 metais“. Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas.

Parodos atidaryme dalyvavo Linco miesto meras Franzas Dobuschas, Lietuvos garbės konsulas Aukštutinėje Austrijoje Ulrichas Salburgas, miesto kultūros, meno ir akademinės bendruomenės, žiniasklaidos atstovai, gausus būrys Linco mieste ir jo apylinkėse gyvenančių tautiečių.
„Ši nuotraukų paroda padės Austrijos gyventojams geriau pažinti Lietuvos XX amžiaus istoriją ir suvokti jos žmonių sudėtą auką kovojant dėl nepriklausomybės. Europos dalis, kuriai priklausė Lietuva, ne savo noru buvo palikta anapus „geležinės uždangos“. Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai atnešė ne laisvę, o naują sovietinę okupaciją, trukusią penkis dešimtmečius. Tačiau Lietuvos gyventojų laisvės ir demokratijos troškimas buvo stipresnis nei sovietinė diktatūra. Tą „kruvinąjį sekmadienį“ 1991 m. sausio 13 dieną Lietuvos gyventojai kovojo ne tik už savo teisę būti laisvais ir nepriklausomais, bet ir už demokratinių vertybių įtvirtinimą visoje Europoje“, - sakė G.Puodžiūnas.
Pasak jo, Lietuvą kelyje į laisvę stipriai rėmė jos bičiuliai, kurių daug yra ir Austrijoje. Jie padėjo Lietuvai sunkiu metu ir veiksmais patvirtino nuoširdžią draugystę. Vilnių ir Lincą, Lietuvą ir Aukštutinę Austriją sieja ne tik Europos kultūros sostinių 2009 projektas. Lietuvos intelektualai, studentai ir dvasininkai, besitraukdami nuo sovietinių represijų ir deportacijų į demokratines Vakarų valstybes, Aukštutinės Austrijos žemėje 1944-1950 m. rado prieglobstį, čia veikė Lietuvių komitetas ir tremtinių stovykla.
Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Seimo archyvo fondų.
50 nuotraukų paroda atidaryta senojoje Linco miesto rotušėje, kurioje įsikūrusi ir miesto merija. Parodą rengė Lietuvos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius.
Publikacijos, radijo ir TV laidos

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija - straipsniai ...

www.urm.lt/l.php?tmpl...m... - „Google“ kopija
25 sausio 2012 – ... naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, ...
2012-01-25 ZALCBURGE ATIDARYTA PARODA APIE LIETUVOS KOVĄ UŽ LAISVĘ (ELTA, 2012 m. sausio 25 d.)

Austrijoje, Zalcburgo Mirabell rūmuose, atidaryta nuotraukų paroda "Laisvės gynimas 1990-1991 metais".Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Seimo archyvo fondų.

Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas pasveikino svečius ir padėkojo su Vilniumi susigiminiavusio miesto ir ilgametės Lietuvos partnerės Zalcburgo federacinės žemės žmonėms už draugystę ir paramą Lietuvai lemtingomis dienomis.

"Ši paroda mums primena, kad laisvė nėra savaime suprantamas reiškinys. Už ją ir už demokratiją turime kovoti kiekvieną dieną žodžiais ir, tikėkimės, ne ginklais", - pabrėžė parodos atidaryme dalyvavusi Zalcburgo federacinės žemės ministrė pirmininkė Gabi Burgstaler (Gabi Burgstaller).

Zalcburgo miesto meras Heinzas Šadenas (Heinz Schaden) dar kartą pareiškė solidarumą su Lietuva.

"Zalcburgo ryšys su Lietuva yra ypatingas. Daugelio vizitų Vilniuje metu įsitikinau, kad šis istorinis laisvės gynimo momentas yra nepaprastai reikšmingas Lietuvos žmonėms. Todėl mane itin papiktino skubotas Michailo Golovatovo išlaisvinimas. Austrijos Respublika padarė didelę klaidą", - sakė miesto meras.

Atdarymo ceremonijos metu Lietuvos bičiuliai apdovanoti už nuopelnus Lietuvai, jos vardo garsinimą ir aktyvų Lietuvos ir Zalcburgo federacinės žemės bendradarbiavimo rėmimą.

Parodą rengė Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius.


Eltos redaktorė Jūratė VALANČIŪTĖ

yra-nepaprastai | Veliuona

www.veliuona.eu/tag/yra-nepaprastai/ - „Google“ kopija
... archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, ...
 

Zalcburge atidaryta nuotraukų paroda, skirta Lietuvos kovai už laisvę

Zalcburge atidaryta nuotraukų paroda, skirta Lietuvos kovai už laisvę

2012-01-25
Rubrikose: Kultūra » Kinas ir fotografija  Atmintis » Informacija 
Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Seimo archyvo fondų.
Svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas. Jis padėkojo su Vilniumi susigiminiavusio miesto ir ilgametės Lietuvos partnerės Zalcburgo federacinės žemės žmonėms už draugystę ir paramą Lietuvai lemtingomis dienomis.
„Ši paroda mums primena, kad laisvė nėra savaime suprantamas reiškinys. Už ją ir už demokratiją turime kovoti kiekvieną dieną žodžiais ir, tikėkimės, ne ginklais“, - pabrėžė parodos atidaryme dalyvavusi Zalcburgo federacinės žemės ministrė pirmininkė G.Burgstaller.
Zalcburgo miesto meras H.Schadenas dar kartą pareiškė solidarumą su Lietuva. „Zalcburgo ryšys su Lietuva yra ypatingas. Daugelio vizitų Vilniuje metu įsitikinau, kad šis istorinis laisvės gynimo momentas yra nepaprastai reikšmingas Lietuvos žmonėms. Todėl mane itin papiktino skubotas Michailo Golovatovo išlaisvinimas. Austrijos Respublika padarė didelę klaidą”, – sakė jis.
Bernardinai.lt

Koperator - Tarptautinių kultūros programų centras : LK Kalendorius ...

koperator.org/.../zalcburge-veikia-paroda-laisves-gy... - „Google“ kopija
... Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, ...
2012 01 30
Zalcburge veikia paroda „Laisvės gynimas 1990-1991 metais“
Sausio 23 dieną Mirabell rūmų Wolf Dietrich salėje Zalcburge atidaryta Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus parengta fotografijų paroda „Laisvės gynimas 1990-1991 metais“.
Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros (ELTA) fondų, fotografų Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus Vaupšo nuotraukos iš asmeninių ir Lietuvos Respublikos Seimo archyvo fondų.
Per atidarymą sveikinimo žodį tarė Zalcburgo miesto meras Heinz Schaden, LR ambasadorius Giedrius Puodžiūnas, buvęs LR garbės konsulas Peter Krön ir LR garbės konsulas Erich Wagner. Renginį organizavo LR ambasada Austrijoje ir LR kultūros atašė. Paroda veiks iki vasario 12 dienos.

Rita Valiukonytė
 

Kultūrpolis | Zalcburge atidaryta nuotraukų paroda, skirta beginklei Lietuvos kovai už laisvę

Lietuvos ambasada Austrijoje sausio 23 dieną Zalcburgo miesto Mirabell rūmuose atidarė nuotraukų parodą „Laisvės gynimas 1990-1991 metais“. Lietuvos ambasadorius Austrijoje Giedrius Puodžiūnas pasveikino svečius ir padėkojo su Vilniumi susigiminiavusio miesto ir ilgametės Lietuvos partnerės Zalcburgo federacinės žemės žmonėms už draugystę ir paramą Lietuvai lemtingomis dienomis. Parodos atidaryme dalyvavo Zalcburgo federacinės žemės ministrė pirmininkė Gabi Burgstaller, Zalcburgo federacinės žemės...

Zalcburge atidaryta nuotraukų paroda, skirta Lietuvos kovai už laisvę

Parodoje eksponuojamos fotografų Viktoro Kapočiaus, Pauliaus Lileikio, Algimanto Žižiūno, Eugenijaus Masevičiaus nuotraukos iš Lietuvos centrinio valstybės archyvo fondų, Aleksandro Juozapaičio nuotraukos iš Lietuvos naujienų agentūros ELTA fondų, Alfredo Girdziušo, Viliaus Jasinevičiaus, Zenono Nekrošiaus, Virgilijaus Usinavičiaus, Kęstučio Jankausko, Andriaus Petrulevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Pauliaus Lileikio, Kęstučio Svėrio, Vytauto Daraškevičiaus, Juliaus...

Komentarų nėra: