Ačiū Jums...

Ačiū už tai, kad apsilankėte šiame puslapyje. Malonu bus sulaukti atsiliepimų, pastabų, pageidavimų ir laiškų...

2012-04-30

Zita Zokaitytė. Renginio pabaigoje gimė ir... jungtinis choras


Renginio pabaigoje gimė ir... jungtinis choras

Zita ZOKAITYTĖ


Kėdainiuose įvyko vietos menininkų vakaras, skirtas Maironio metams. Į jį buvo pakviestas Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos ,,Branduma” prezidentas poetas Vytautas Barauskas, dalyvavo ir šios asociacijos žurnalo ,,Brandumos aidai” redaktorius Alfredas Girdziušas.

Dalyvavo ir dainininkų


Šio renginio iniciatoriai buvo Kėdainių ,,Varsnos” literatų klubo nariai Genovaitė Žukauskaitė, Vaclovas Volkus ir  Nijolė Kulnickienė, kuri kartu vadovauja ir Kaimo rašytojų sąjungos bei minėtos asociacijos Kėdainių skyriams. Beje, asociacijos Kėdainių skyrius pasivadinęs ,,Kėdainių menininkais”.

Susirinko daugiausia pagyvenę Kėdainių kūrėjai, nors ne tik. Į renginį buvo pakviestas ir Pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyrius su jos pirmininke Paulina Noreikiene bei ,,Rudenėlio” klubas su pirmininke Kristina Župerkiene, taip pat šių kolektyvų ansamblis ,,Papartis”, moterų duetas, našlių ir vienišių klubo ,,Citadelė” dainininkės. Žinoma, ir literatų klubo ,,Varsna” nariai bei kiti kūrėjai.

Žinomas dainų tekstų autorius


V. Barauskas sakė, kad Kėdainiuose labai sveikintina iniciatyva rinktis ne tik Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacijos nariams, bet kviestis į renginius ir kitus meno žmones. Šią patirtį svečias sakė paskleisiąs plačiau.

Iš tiesų pora renginio valandų visiškai neatsibodo, nes poeziją keitė daina, ją - lūpinės armonikėlės melodija, šmaikštus žodis. O pabaigoje netgi gimė... jungtinis choras, vadovaujamas V. Barausko, kai visa salė dainavo ,,Nors nėr tavęs čionai, nors tu toli...” V. Barauskas – kelių šimtų dainų tekstų autorius ir pats turintis gerą balsą.

Kėdainiai – pirmoji vieta


V. Barauskui sakė malonu atvykti į Kėdainius, nes jis čia yra gyvenęs daugiau kaip dešimt metų. Yra gimęs irgi netoliese: Kėdainių apskrityje, Grinkiškio valsčiuje (1934 m.), kaip pats sakėsi.  1944 m., kai čia buvo frontas, jis buvęs sužeistas, apie mėnesį gulėjęs karo lauko ligoninėje netoli Josvainių, vėliau beveik metus – Kėdainių ligoninėje. Taip čia ir užsilikęs. Baigęs Kėdainių darbo jaunimo mokyklą, kuri buvo įsikūrusi kaip tik tame pastate, kur vyko šis renginys – Švietimo centre Josvainių gatvėje.

,,Čia, Kėdainiuose, - mano pirmoji meilė, vedybos, gimė pirmasis sūnus, netgi pradėjau dirbti. Visose srityse Kėdainiai paženklinti kaip pirmoji vieta”, - kalbėjo žinomas dainų autorius, poetas, žurnalistas. Iš Kėdainių jis išvyko 1957 m.

Poezijos ir kitų menų mėgėjų asociacija įsteigta, pasak V. Barausko, dvasiniam bendravimui. ,,Mes truputį kitokie, truputį jautresni, lengviau pažeidžiami, bet mes truputį ir kilnesni, švelnesni. Mes turim kuo pasidžiaugti: nauju eilėraščiu, nauju piešiniu, naujais prisiminimais”, - kalbėjo V. Barauskas. Vytautas Barauskas atsisveikina su menininkais


Nuo čia prasidėjo kelionė po Kėdainių menininkų kūrybos lankas...

Komentarų nėra: