Ačiū Jums...

Ačiū už tai, kad apsilankėte šiame puslapyje. Malonu bus sulaukti atsiliepimų, pastabų, pageidavimų ir laiškų...

2008-01-26

Vytautas Žemaitis.Fotografijos gerbėjams - Danos Buinickaitės-Zacharevičienės paroda "Moterys"; "Trakų žemė"


Fotografijos gerbėjams – Danos Buinickaitės-Zacharevičienės paroda „Moterys“


Fotografijos gerbėjams – Danos Buinickaitės-Zacharevičienės paroda „Moterys“
Kitu žvilgsniu į moterų šalį

Trakų Viešojoje bibliotekoje nauja Danos Buinickaitės-Zacharevičienės fotografijos paroda. Šį karta ji skirta moterims, taip ir pavadinta – „Moterys“. Autorė ją fotografijos gerbėjams ir žiūrovų teismui pateikė kur kas ankščiau, negu prieš oficialų pristatymą. Tuomet vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės uždarymas, kur pagrindinė tema skirta tų šalių moterų-rašytojų knygų pristatymams. To renginio ir šios fotoparodos temos apie moteris savaip asocijavosi. Tąsyk viešojoje bibliotekoje lyrine metafora Danos „Moterys“ žiūrovams pristatė renginio vedėja viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Marijolia Sedlikovska. Į šį renginį susirinko gražus būrelis fotografijos gerbėjų, Danos artimųjų, jos mama Trakų miškų urėdijos buchalterė Gelena Buinickienė, sūnelis Arijus, vyras Artūras. Taip pat bičiuliai, kolegos, žurnalistai: Juozas Vercinkevičius, Kęstutis Petkūnas, Alfredas, Aušra ir Ūla Girdziušai, Viktoras Neliubinas, Robertas Čuta, Juozas Daukšys, Rasa Junevičiūtė,Tomas Tervydis, Saulė Lementauskienė, Neringa Mišeikienė, bibliotekininkės, bei kiti, kurie parodos metu išsakė savo mintis.
Su Danos fotoparoda žiūrovai buvo jau susipažinę, taigi...
Apie autorę
Parodos autorė yra jauna, perspektyvi Trakų krašto fotomenininkė ir žurnalistė. Gerai žinoma ne vien Lentvaryje ar Trakuose, bet ją pažįsta kone viso rajono gyventojai, kaimiečiai„Trakų žemės“, „Vorutos“ ir „Galvės“ laikraščių skaitytojai.
Dana Buinickaitė-Zacharevičienė yra gimusi Trakų r. Baigė Lentvario M. Šimelionio vidurinę mokyklą. Vilniaus Aukštesniojoje technologijos mokykloje įgijo fotografo-technologo specialybę. Čia taip pat mokėsi nemažai jos kolegų fotografijos profesionalų, tapusių žymiais fotomenininkais. Keletą metų dirbo IĮ „Su saule“ fotografe. Vėliau susižavėjo žurnalistika. Dirbo „Trakų žemės“ ir „Vorutos“ laikraščio redakcijoje. Šiuo metu neakivaizdiniu būdu studijuoja Vilniaus universitete žurnalistiką, dirba „Galvės“ laikraščio redakcijoje. Ir autorės...
Kūryba
Taip ir visi šių dienų fotografai fotografuoti pradėjo „muiline“, vėliau įsigijo rusišką „Zenitą“, jau įsiliedama į fotografų gretas. O šiuo metu moteris dirba su profesionalia šiuolaikine fototechnika.
Dirbdama surengė keletą personalinių fotografijos parodų: 2002 m. Trakuose IĮ „Su saule“ – „Kitoks žvilgsnis“, žiūrovams pateikusi 11 foto lakštų, 2005 m. Trakų Kultūros rūmuose – „Žingsnis aukštyn“. Praeitais metais surengė net dvi parodas: Bitėnuose (Mažoji Lietuva, Pagėgių sav.) – bendraautorė su fotografu E. Skipičiu – „Šalia Martyno Jankaus ir Vydūno“ ir personalinė paroda praeitų metų gruodžio mėnesį Trakų bažnyčioje „Trakų Madonos vaikų malda“. Be to, „Vorutos“ leidykla yra išleidusi D. Buinickaites-Zacharevičienės 10 atvirukų su Trakų miesto, Kernavės bei Aukštadvario bažnyčios vaizdais bei 2007 / 2008 m. „Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo Bažnyčiai 600 metų“ kalendoriai, kur gausu autorės nuotraukų. Domisi savo kolegų – fotografų – kūryba: Lietuvos fotografijos tėvo Antano Sutkaus, Amerikos lietuvio Algimanto Kezio, panevėžiškio Algimanto Aleksandravičiaus ir kitų bei savo kartos jaunų fotomenininkų kūryba.
Pasak trakietės Saulės Lementauskienės, jos rimtas kūrybinis žurnalistinis darbas susijęs su fotografija prieš keletą metų prasidėjo „Trakų žemės“ ir „Vorutos“ laikraščių redakcijoje ir tai tapo jos gyvenimo būdu.
Dana taip pat aktyviai dalyvauja šalies fotografų žurnale „Vyzdys“ rengiamuose konkursuose. Šių metų pavasarį miškininkų surengtame konkurse pelnė antrą vietą.
Taigi...
Moterys – skubančio laiko tėkmėje
Nuotraukose įprasmintų moterų portretai – tai autorės geros draugės, bičiulės, bendradarbės, artimos mielos močiutės, liaunos lietuvaitės Rasos šventėje Kernavėje, kultūros veikėjos, laukiamos, besilaukiančios, mylimos, besimeldžiančios, gedinčios artimųjų moterys. Pasak autorės, „jose daug emocijų, moterims būdingų kaukių, vienur žaižaruojančios jaunyste, kitur susimąsčiusios, liūdinčios, dar kitur pamiršusios kasdienybę sklando padebesiais. Tad menininkus ir traukia moterys kaip neišsemiamas grožio aruodas.“
Fotografija ją žavi kaip nekasdieninė veikla, per kurią jai pavyksta į aplinką pažvelgti kiek kitaip, kitu rakursu ir kuo didesniu „Žingsniu aukštyn“. Kas yra lankęsis Danos foto parodose, turbūt pastebėjo, jog nuo šiuolaikinės spalvotosios fotografijos ji grįžta prie japonų stiliaus juodai baltos fotografijos-ilgaamžiškumo.
Prie jos eksponuojamų nuotraukų nėra pavadinimų, tad lankytojas lai pats įvertins Danos užfiksuotus moterų portretus, akimirkas nuo jaunystės džiugesio iki senatvės raukšlių skubančio laiko tėkmėje ir moters grožyje.Vytautas ŽEMAITIS, Senieji Trakai, 2007 m. gruodžio 29 d

Komentarų nėra: